سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

عطر حضور

بسم رب الشهدا و الصدیقین

حضرت حافظ میفرماید: ساقیا یک جرعه ای زان آب آتشگون که من / در میان پختگان عشق او خامم هنوز

سلام اقا جون... فردام یه جمعه ی دیگه اس... عین همه ی جمعه هایی که تا به حال گذشته و همه ی جمعه های دیگه ای که مونده و شده بلای جون ما! به خدا سخته اقاجون... انتظار سخته! معرفت سخته! تشخیص راه و چاه سخته! به خدا اگه توی این همه تاریکی دستمونو نگیری اقا... بدجور گمراه میشیم! خدا میدونه که شما به فرج مشتاق تری از ما، ببخش اگه بدی های ما خون کرده به دلت اقاجون! ببخش اگه گناهای ما شدن پرده و چشمامون به این زمین عادت کرده! ببخش اگه انقدر اسیر داشته هامون شدیم و گرفتار روزمرگی! ببخش اگه زمینی شدیم...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فی فرج مولاناالمهدی

**************

سلام دوستان! با این که اصلا بهم نمیاد ولی میخوام چندتا از وظایف منتظر در زمان غیبت رو یادآوری کنم ، اول برای خودم البته!

شناخت امام عصر(عج) : در این باره حتما حدیث پیامبرمون رو به یادداریم که هرکس بی معرفت به امام زمانش از دنیا بره ،‌به مرگ جاهلیت مرده.

انتظار فرج: باز به فرمایش پیامبرمون برترین اعمال هست.

خودسازی و تهذیب نفس: خداوند در حجرات-13 ملاک برتری رو تقوات قرار داده. از طرفی شیعه ی مدعی انتظار باید تا فرصت هست خودش رو امده کنه برای خدمت به امام زمان(عج) و مولامون امام صادق(ع) در این رابطه می فرمایند: شما جز با پرهیزکاری به ولایت ما نائل نمیشوید.

نیکوکاری: امام باقر(ع) میفرماید: کسی که دیده به راه اوست ، نیکوکاری را به حساب اونهد. و چه رابطه ی زیبایی هست... منتظر واقعی هم از او رنگ میگیرد و هم خود را فانی در او میبیند. اگر کار شایسته ای از او سرمیزند ، انرا از خود نمیداند...

اخلاق شایسته: منتظران واقعی اون حضرت که ایشون رو مظهر کامل اخلاق الهی میدونن ممکن نیست اخلاق ناپسندی داشته باشن... اتفاقا الان این شعبان و رمضان که در پیشه بهترین فرصته برای اصلاح خودمون ، برای بهتر شدن ، برای اتفاقات خوب توی زندگی مون انشااله

فرمان پذیری: از امام صادق نقل شده: خوشا به حال شیعیان ما که در دوران غیبت چشم انتظار امام زمان(عج) هستند و در دوران ظهورش سرنهاده به فرمان او. البته این فرمان پذیری و اطاعت نیاز به تمرین داره قطعا. این فرمان پذیری برای شیعیان واقعی طوری هست که هر لحظه ی غیبت برای اونها مثل مقدمه ظهور می مونه!

قوت عقل و اندیشه و فزونی درک و دانش: امام سجاد(ع) در حدیثی میفرمایند : خدای تعالی آن قدر از عقل و اندیشه و دانش به نتظران در آخرالزمان بخشیده است که غیبت در نظر آنان به منزله ی حضور است. البته این امتیاز به شیعیان امام مهدی(عج) داده می شود.

دعا برای تعجیل در فرج: خود حضرت مهدی(عج) دراین باره می فرمایند: باری تعجیل در فرج و ظهور من بسیار دعا کنید ، زیرا فرج و گشایش کار شما در ان است . پس در واقع ایم به نوعی تکلیف ماست در زمان غیبت...

اخلاص: کمال توحید اخلاص است. بدون اخلاص نمیتوان سختی های دوره ی غیبت را تحمل کردو بر انتظار پافشاری نمود! امام باقر(عج) فرموده : حضرت مهدی(عج) پس از غیبت و حیرتی ظهور میکند که در آن جز مخلصین و دارندگان یقین بر دین ثابت قدم نمی مانند .

پیروی از فقهای جامع الشرایط: به فرموده ی خود امام زمان(عج) مشکلات احکام رو در زمان غیبت باید از راویان حدیث و فقها پرسید که نماینده امام هستند.

آمادگی برای یاری امام زمان(عج)

دوست داشتن امام عصر(عج)

محزون بودن در فراق امام زمان(عج)

اقتداء به امام زمان(عج) : این به معنای پیروی در همه ی رفتارها از فرمان ها و سیره ی ان حضرت است.

استقامت و پایداری: در دوران غیبت فتنه ها و گرفتاری های گوناگونی رخ میدهد و شبهه های تردید آفرین بوجود می آید که برای منحرف نشدن در این فشارها و ناامید نگشتن ، صبر و استقامت زیادی لازم است. روایت شده پیامبر دست به دعا برداشتند و فرمودند: پروردگارا برادرانم را به من بنمایان! یکی از یاران پرسید: ایا ما برادران شما نیستیم؟ آن حضرت فرمود: نه،‌شما اصحاب من هستید و برادران من قومی در آخرالزمان هستند که مرا ندیده به من ایمان آورند... و بعد فرمود: سختی استقامت هر یک از آنان بر دین خود ، بیشتر از کسی است که در شب ظلمانی بخواهد بوته ی خاری را با دست خود از خار بپیراید یا کسی که بخواهد ذغال گداخته ی سوزانی را در مشت نگه دارد. آنان چراغ های شب های ظلمانی اند.

تولی و تبری: دوست داشتن دوستان خدا و اهل بیت و دشمن داشتن دشنان انها از تکالیف شیعیان در دوران غیبت است.

تلاش برای اصلاح جامعه : کناره گیری از جمع م بی اعتنا بودن به مسائل اجتماعی و سرنوشت دیگران پذیرفتنی نیست ... لااقل از یک مسلمان قابل قبول نست چون پیامبر ما فرمودند: هر کس شب را به صبح برساند  و به اصلاح امور مسلمانان اهتمام نورزد ،‌مسلمان نیست.

رعایت حقوق اختصاصی امام زمان(عج): که برخی از انها عبارتند از : به پا خاستن هنگام ذکر نام آن حضرت/دعا برای ایشان/صدقه دادن به نیابت امام زمان(عج) / توسل به ایشان و طلب شفاعت از خدا...

پ.ن: ببخشید این پست طولانی شد! لازم بود... لااقل برای خودم! راستی منابع احادث اکثرا بحارالانواره، اگه کسی دقیقشم میخواد ،‌در خدمتیم!

یاعلی و التماس دعانوشته شده در پنج شنبه 90 تیر 9ساعت ساعت 11:59 عصر توسط مهم نیست کی هستی و از کجایی؟| نظر
طبقه بندی: انتظار عشق امام زمان جمعه

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin